گفتگوی دینی با مسیحیان

پس بندگان من را مژده بده،آن هایی که تمام سخنان را می شنوند و بهترین آن ها را بر می گزینند. قرآن کریم

گفتگوی دینی با مسیحیان

پس بندگان من را مژده بده،آن هایی که تمام سخنان را می شنوند و بهترین آن ها را بر می گزینند. قرآن کریم

گفتگوی دینی با مسیحیان

بسم الله الرحمن الرحیم
این بلاگ جهت گفتگوی آرام بین مسیحیت و اسلام و ایجاد یک فضای گفتگوی دینی بین ادیان مختلف ایجاد گردیده است.
نظرات بازدیدکنندگان پس از تایید به نمایش گذاشته می شوند.
لازم به ذکر است نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز به ادیان مختلف باشند تاییدنخواهند شد.
توجه:هدف این گفتگوها به هیچ وجه ایجاد اختلاف و نزاع نیست زیرا که ما باور داریم ادیان ابراهیمی (یهودیت،مسیحیت واسلام) همه یک سرچشمه ی واحد دارند و پیروان این ادیان نیز با هم برادرند.

قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى کَلَمَةٍ سَوَاء بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللّهَ وَلاَ نُشْرِکَ بِهِ شَیْئًا وَلاَ یَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضاً أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُولُواْ اشْهَدُواْ بِأَنَّا مُسْلِمُونَ

بگو: اى اهل کتاب بیایید به سوى سخنى که میان ما و شما یکسان است: این که جز خداى یکتا را نپرستیم و چیزى را با او شریک نسازیم و برخى از ما برخى را به جاى خداى یکتا به خدایى نگیرد. پس اگر پشت کنند و برگردند بگویید: گواه باشید که ما مسلمانیم- تسلیم خداییم-.

پربیننده ترین مطالب
آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

شِیلُو آن پیامبر موعود

يكشنبه, ۳ شهریور ۱۳۹۲، ۰۵:۲۹ ب.ظ

هنگامیکه حضرت یعقوب در شُرف مرگ بود، برای یهودا اینچنین پیش گویی کرد که نبوت و قانونگذاری در نسل او خواهد بود و حتی آن مرد الاغ سوار [که کنایه از مسیحاست] نیز از نسل او پدید می آید، و در نسل او همچنان باقیست تا اینکه «شِیلو» بیاید ؛ و با آمدن «شِیلو» این نبوت و قانونگذاری از یهودا به او منتقل می شود!

تورات معروف لنینگراد 1008 میلادی

Hebrew OT: Westminster Leningrad Codex:

לֹֽא־יָס֥וּר שֵׁ֙בֶט֙ מִֽיהוּדָ֔ה וּמְחֹקֵ֖ק מִבֵּ֣ין רַגְלָ֑יו עַ֚ד כִּֽי־יָבֹ֣א שִׁילֹה כ (שִׁילֹ֔ו קוְלֹ֖ו יִקְּהַ֥ת עַמִּֽים

عصا(نبوت) از یهودا دور نخواهد شد، و نه‌ قانونگذاری(کتاب) از میان‌ پاهای‌ او، تا شِیلُو(کسی که ستایش برای اوست) بیاید، و فرمان‌برداری ِ‌ امتها از آن او خواهد بود.

(پیدایش ۴۹ : ۱۰)

کتاب مقدس های کنونی :

عصا از یهودا دور نخواهد شد، و نه‌ فرمان‌فرمایی از میان‌ پاهای‌ او، تا شیلوه بیاید، و فرمان‌برداری ِ‌ امتها از آن او خواهد بود.

(پیدایش ۴۹ : ۱۰)

 البته در ترجمه های کتاب مقدس های کنونی از کلمه شی لوه استفاده می شود و به (کسی که این به او تعلق دارد) معنی می شود ولی می بینیم که در ترجمه پنج کتاب موسی اِوِرِت فاکس که خودش هم عبرانی است نه مسیحی ، شِی لُو Shai lo یا شِی لُه به معنای(کسی که حمد به او تعلق دارد - کسی که خصال پسندیده به او تعلق دارد) آمده است. حتی گاهی کلمه شِلو راهم آورده اند که معنی آن (کسی که متعلق به اوست) می باشد. هدف از تمامی اینها اجنتاب از آوردن معنای اصلی -که اشاره به نام احمد دارد - بوده است!

در این آیه آمده که قانون و شریعت [מְחֹקֵק مِحُقِق به معنای قانون گذاری آمده است] و فرمانروایی [שֵׁבֶט شِبِط عصا ، سمبل فرمانداری و رهبری است] که در دستان یهوداست [جلعاد از آن من است و منسی از آن من. و افرایم خود سر من. و یهودا عصای سلطنت من. (زبور 108: 8)] ، از دستان یهودا خارج نمی شود تا زمانیکه شِیلُو بیاید. و نکته اساسی در همین جاست که تنها سبط باقی مانده از بنی اسرائیل از هشت قرن قبل از میلاد به بعد تنها سبط یهوداست که به همین دلیل به بنی اسرائیل یهودی یعنی منتسب به همان یهودا گفته می شود!

ای خاندان یعقوب که به نام اسرائیل مسمی هستید و از آب (نسل) یهودا صادرشده‌اید، و به اسم یهوه قسم می‌خورید و خدای اسرائیل را ذکر می‌نمایید، اما نه به صداقت و راستی، این را بشنوید.

(اشعیاء 48: 1)

در مزمور 110 به این امر اشاره شده که برای آن سَرور ، عصای حکم و نبوت از صهیون خواهد آمد؛ و به عبارتی : عصای حکم و نبوت و رهبری ای که نزد انبیاء بنی اسرائیل بود ، به آن سَرور منتقل می شود ، از یهودا خارج می شود و به او داده می شود و او کاهنی ابدیست و تا ابد شریعت و رسالتش خواهد ماند و دیگر منسوخ نمی شود!:

مزمور داود یهوه به سَروَر من گفت: «به ‌دست راست من بنشین تا دشمنانت را پای انداز تو سازم.» 2 خداوند عصای قوت تو را از صهیون خواهد فرستاد. در میان دشمنان خود حکمرانی کن3هنگامی که به قدرت برسی، قوم تو در لباس تقوی و پرهیزکاری، به حضورت خواهند آمد، و نیروی تو همچون شبنم صبحگاهی هر روز تازه ‌تر خواهد شد. 4 خداوند قسم خورده است و پشیمان نخواهد شد که «تو کاهن هستی تا ابدالاباد، به رتبه ملکیصدق.» 5 آن سَروَر که به ‌دست راست توست؛ در روز غضب خود پادشاهان را شکست خواهد داد. 6 در میان امتها داوری خواهد کرد. از لاشه ها پر خواهد ساخت و سر آنها را در زمین وسیع خواهد کوبید. 7 از نهر سر راه خواهد نوشید. بنابراین سر خود را بر‌خواهد افراشت.

(زبور 110: 1 – 7)

 

توجه داشته باشید که او داور میان تمامی امت ها خواهد بود ؛ نه فقط بنی اسرائیل!! در حالیکه مسیح نیز همانطور که گفته است خود را فرستاده شده صرفاً و تنها برای بنی اسرائیل می داند و البته کتاب مقدس هم این گفته او را تایید می کند!!

و این هم بشارت به آمدن آن مسیح بیت لحمی که از یهوداست و بنده خداوند است؛ و با این اشارۀ بسیار مهم که شِیلُو که فرمان ‌برداریِ‌ همه امتها از آن اوست ، نمی تواند اینمسیح بیت لحمی باشد ، چونکه به کنایه می گوید : او بر قوم اسرائیل ، حکمرانی خواهد نمود و همچنین می گوید : با عصا بر رخسار داور اسرائیل خواهند زد:

 

حکمران از بیت لحم ای دختر افواج، الان در فوجها جمع خواهی شد! ایشان به ضد ما سنگرها بسته‌اند. با عصا بر رخسار داور اسرائیل خواهند زد. 2 و تو ‌ای بیت لحم افراته اگر ‌چه در شهرهاییهودا کوچک هستی، از تو برای من کسی بیرون خواهد آمد که برقوم من اسرائیل حکمرانی خواهد نمود و نسل او از قدیم وجود داشته است. 3 بنابراین ایشان را تا زمانی که زن حامله بزاید تسلیم خواهد نمود و بقیه برادرانش با بنی‌ اسرائیل باز خواهند گشت 4 و خواهد ایستاد و در قدرت الهی ، در کبریایی نام خداوندخدایش خواهد چرانید (هدایت می کند) و با آرامش ساکن خواهند شد زیرا اینک تا اکناف زمین بزرگ خواهد گردید.

(میکا 5: 1 – 4)

 

و مسیح در اینجا می گوید:

عیسی در جواب گفت: «من فقط برای گوسفندان گمشدهٔ قوم اسرائیل فرستاده شده‌ام.»

(انجیل متی باب ۱۵: 24)

 

آیا در اینجا و روشنی و وضوح نمی گوید که او تنها پیامبری فرستاده شده برای بنی اسرائیل است!؟

پس شیلو نمی تواند از بنی اسرائیل باشد، یا مسیح (ع) که از بنی اسرائیل و یهودا بوده نیز نمی تواند باشد!!! او کسی غیر از بنی اسرائیلیان است!!!

که یاد آور این پیشگویی است :

نبی‌ای را برای ایشان از میان برادران ایشان مثل تو مبعوث خواهم کرد، و کلام خود را به دهانش خواهم گذاشت و هر‌آنچه به او امر فرمایم به ایشان خواهد گفت.

( تثنیه 18: 18)

و در جای دیگر در تکمیل پیشگویی ها و اینکه آن نبی از بنی اسرائیلیان نیست آمده :

וְלֹֽא־קָ֨ם נָבִ֥יא עֹ֛וד בְּיִשְׂרָאֵ֖ל כְּמֹשֶׁ֑ה אֲשֶׁר֙ יְדָעֹ֣ו יְהוָ֔ה פָּנִ֖ים אֶל־פָּנִֽים׃

ولاقم نبیا عود بیشرال کمشه اشر یدعو یهوه فنیم الفنیم.

بر نخیزد پیامبر دیگری در اسرائیل مانند موسی، آنچنان پیامبری که تکلم می کند رو برو با خدا.

(تثنیه 34: 10)

و یقیناً این برادران بنی اسرائیل ، بنی عیسو نیستند چونکه عیسو بنا برگفته خود تورات برکت نگرفت:

عیسو چون سخنان پدر خود را شنید، نعره‌ای عظیم و بی‌نهایت تلخ برآورده، به پدر خود گفت: «ای پدرم، به من، به من نیز برکت بده!»35 گفت: «برادرت به حیله آمد، و برکت تو را گرفت

(پیدایش 17: 34- 35)

و در عین حال می دانیم که بنا بر خواست خداوند از بنی عیسو اثری باقی نماد چنانکه در عهد عتیق کتاب عوبدیا آمده :

و خاندان یعقوب آتش و خاندان یوسف شعله و خاندان عیسو کاه خواهند بود و در میان ایشان مشتعل شده، ایشان را خواهد سوزانید و برای خاندان عیسو بازمانده ای نخواهد ماند زیرا خداوند فرموده است.

(عوبدیا 1: 18)

و از بنی عیسو دیگر در عصر حاضر هم بازمانده ای نیست و البته که کسی را هم سراغ نداریم که از بنی عیسو به نبوت رسیده باشد!

 

روحانیون یهودی در قرن اول میلادی از یحیی این پرسش های سه گانه را کرده اند:

این است شهادت یحیی وقتی یهودیان اورشلیم، کاهنان و لاویانرا پیش او فرستادند تا بپرسند که او کیست. او از جواب دادن خودداری نکرد، بلکه به طور واضح اعتراف نموده گفت: «من مسیح نیستم.» آنها از او پرسیدند «پس آیا تو الیا هستی؟» پاسخ داد: «خیر.» آنها پرسیدند: «آیا تو آن نبی هستی؟» پاسخ داد: «خیر.»

(انجیل یوحنا 1: 19 – 21)

 

آیا تو مسیح هستی؟ من مسیح نیستم!!

آیا تو الیا هستی؟ خیر الیا نیستم!!

آیا تو آن نبی هستی؟ خیر آن نبی نیستم!!

و در ادامه باز هم همین مورد تکرار می شود:

از او پرسیدند: «اگر تو نه مسیح هستی و نه الیا و نه آن نبی، پس چرا تعمید می‌دهی؟»

(انجیل یوحنا 1: 25)

 

یحیایی که آخرین پیامبر بنی اسرائیل قبل از مسیح است! در حالیکه تمامی انبیاء بنی اسرائیل که قرار بود بیایدند آمده اند و رفته اند! ولی هنوز آن نبی موعود نیامده است!!!

و در حالیکه مسیح هم همزمان با یحیی آمده بود و نبوت در بنی اسرائیل را تمام کرد ولی آن نبی هنوز نیامده بود!!!

 

پس این برادران بنی اسرائیل چه کسانی می توانند باشند به غیر ازهمان بنی اسماعیل که برکت یافته و در موردش پیشگویی شده :

و اما در خصوص اسماعیل، تو را اجابت فرمودماینک او را برکت داده، بارور گردانم، و او را بسیار کثیر گردانمدوازده امیر از وی پدید آیند، و امتی عظیم از وی بوجود آورم.

(پیدایش 17: 20)

پس آن نبی تنها می تواند از بنی اسماعیل باشد و این آیه هم نشان دهنده این نکته است و همچنین یاد آور دوازده امام بزرگوار جانشین پیامبر می باشد.

نظرات  (۲)

سلام مطالب خیلی جالبی بود. استفاده کردم. خیلی ممنون.
برام جالب بود !!!!!!!!
.
شما میدونید که تورات تحریف شده !؟!؟
( وقتی که میگن تورات تحریف شده یعنی تحریف شده و تا تورات واقعی رو گیر نیاری اینطور مطالب هیچ ارزشی نداره !!!)
.
.
میتونم باهاتون در این مورد تا قانع بشید بحث علمی و یا منطقی کنم
(هر مدلش رو که قبول دارید بگید !!!)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی