گفتگوی دینی با مسیحیان

پس بندگان من را مژده بده،آن هایی که تمام سخنان را می شنوند و بهترین آن ها را بر می گزینند. قرآن کریم

گفتگوی دینی با مسیحیان

پس بندگان من را مژده بده،آن هایی که تمام سخنان را می شنوند و بهترین آن ها را بر می گزینند. قرآن کریم

گفتگوی دینی با مسیحیان

بسم الله الرحمن الرحیم
این بلاگ جهت گفتگوی آرام بین مسیحیت و اسلام و ایجاد یک فضای گفتگوی دینی بین ادیان مختلف ایجاد گردیده است.
نظرات بازدیدکنندگان پس از تایید به نمایش گذاشته می شوند.
لازم به ذکر است نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز به ادیان مختلف باشند تاییدنخواهند شد.
توجه:هدف این گفتگوها به هیچ وجه ایجاد اختلاف و نزاع نیست زیرا که ما باور داریم ادیان ابراهیمی (یهودیت،مسیحیت واسلام) همه یک سرچشمه ی واحد دارند و پیروان این ادیان نیز با هم برادرند.

قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى کَلَمَةٍ سَوَاء بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللّهَ وَلاَ نُشْرِکَ بِهِ شَیْئًا وَلاَ یَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضاً أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُولُواْ اشْهَدُواْ بِأَنَّا مُسْلِمُونَ

بگو: اى اهل کتاب بیایید به سوى سخنى که میان ما و شما یکسان است: این که جز خداى یکتا را نپرستیم و چیزى را با او شریک نسازیم و برخى از ما برخى را به جاى خداى یکتا به خدایى نگیرد. پس اگر پشت کنند و برگردند بگویید: گواه باشید که ما مسلمانیم- تسلیم خداییم-.

پربیننده ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۳ شهریور ۹۷، ۱۶:۳۹ - ابوالفضل خوب بود
پیوندهای روزانه

آیا عیسی مسیح گنه کار بود ؟

يكشنبه, ۳ شهریور ۱۳۹۲، ۰۸:۲۲ ق.ظ

آیا عیسی مسیح گنه کار بود ؟

besharat

 مسیحیان میگویند نه!!

 اما  میتوان گفت بله

 چون : 

 1- بنا به اعتقاد مسیحیان وقتی آدم  گناه کرد گناهش به تمام فرزندانش سرایت کرد:

عهد جدید، عبرانیان، باب 9، آیة 27. 

رومیان، 5:19.

 2- و مریم یکی از فرزندان آدم بود

 3- پس گناه آدم به مریم سرایت کرد

 4- و بعد از آن گناه مریم به فرزندش عیسی مسیح سرایت کرد

 نتیجه: عیسی مسیح گنه کار است!!

 پس عیسی مسیحِی که خود گنه کار بوده چگونه بنا بر ادعای مسیحیان

(عهد جدید، رسالة‌اول، یوحنا، باب 2، آیات 1 تا 3. )میتوانسته کفاره گناه دیگران شود ؟

۹۲/۰۶/۰۳ موافقین ۱ مخالفین ۰
یک مسلمان

نظرات  (۱۸)

سلام. متاسفانه اکثر وبلاگهای مسیحی فیلتر هستند. همانطور که می دانید در بلاگفا در فهرست موضوعی وبلاگها می توانید بخش مسیحیت را پیدا کنید. من این دو آدرس را می توانم معرفی کنم.
باشگاه جوانان شیعه و مسیحی
http://ngoic.ir/forum/index.php
کلیسای تهران
http://kelisatehran.tk/
پاسخ:
سلام.
ممنون اما اولی باز نمیشه دومی هم فیلتر هست.
سعی می کنم از فهرست بلاگفا استفاده کنم
جواب: اصل تولد از باکره بسیار مهم است (اشعیاء 7 : 14 ، متی 1 :23 ، لوقا 1 : 27 و 34). اول، بیایید به کلام خدا نگاه کنیم که این واقعه را توضیح می دهد. در جواب سوال مریم، "این چگونه ممکن است؟" (لوقا 1 : 34)، جبرئیل می گوید "روح القدس بر تو خواهد آمد و قوت حضرت اعلی بر تو سایه خواهد افکند." (لوقا 1: 35). فرشته یوسف را تشویق می کند که از ازدواج با مریم نترسد و می گوید "آنچه در وی قرار گرفته است از روح القدس است" (متی 1 : 20). متی می گوید که باکره "او را از روح القدس حامله یافتند" (متی 1 : 18). غلاطیان 4: 4 هم تولد از باکره را تعلیم می دهد "خدا پسر خود را فرستاد که از زن زاییده شد".

از این عبارات، واضح است که تولد عیسی در نتیجة کار روح القدس در بدن مریم بود. هر دو قسمت غیر جسمانی (روح) و جسمانی (رحم مریم) در کار بودند. البته مریم نمی توانست خود را حامله کند و او فقط یک "ظرف" بود. فقط خدا می توانست معجزة در جسم قرار گرفتن را انجام دهد.

بهر حال، با انکار ارتباط فیزیکی بین مریم و عیسی مثل این است که بگوییم عیسی در واقع انسان نبود. کلام خدا به ما تعلیم می دهد که عیسی انسان کامل بود و بدنی جسمانی مثل بدن ما داشت. او این را از مریم گرفت. در عین حال، عیسی خدای کامل و ابدی با طبیعت بیگناه هم بود (یوحنا 1 : 14، 1 تیموتاوس 3 : 16، عبرانیان 2 : 14 -17)

عیسی در گناه بدنیا نیامد و لذا طبیعت بدون گناه داشت (عبرانیان 7 : 26 ). بنظر می آید که طبیعت گناه از یک نسل به نسل دیگر از طریق پدر به ارث می رسد (رومیان 5 : 12، 17، 19). تولد از باکره این موقعیت را بوجود می آورد که انتقال طبیعت گناه صورت نگیرد و اجازه می دهد که خدای ابدی انسان کامل شود.
پاسخ:
اول سلام.
همانطور که شما گفتید مریم یک ظرف بود و گناه از طریق مرد منتقل می شود حالا چطور می شود یک چیز پاک در ظرف آلوده(به گناه) ریخته شود و همچنان پاک بماند؟؟ اما این هم جواب دارد مریم طبق گفته ی اناجیل پاک شد از گناه
چون یک بی گناه میتواند پسر خدا را حمل کند .خوب پس تا اینجا هیچ مشکلی نیست.
اما به نظر میاد با این همه عیسی باز هم از گناه پاک نشده بود چون: در انجیل شما آمده کسی که بر صلیب می رود ملعون است.
خوب اینجا چند سوال پیش میاد؟چرا عیسی ملعون خداست؟آیا جز به خاطر همان گناه اولیه است که به او منتقل شده است؟ و اینکه کسی که ملعون است چگونه کفار گناه بقیه می شود.؟؟
 و اما خدایی که مریم رو بدون رفتن بر صلیب از گناه پاک کرد آیا نمیتونست برای بقیه هم همین کارو بکنه؟؟؟
و یک سوال دیگر
چرا خود پدر به صلیب نرفت و چرا عیسی را قربانی کرد؟؟

در مورد این که در انجیل آمده مسیح ملعون است به لینک زیر مراجعه کنید:
khodayemasih.blog.ir/1392/06/01/%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%AD-%D9%85%D9%84%D8%B9%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

در مباحثه ی علمی در هر موردی و در هر بخشی از علوم به خصوص مباحثاتی که بر اصول روایی پایدار هستند،ملزم هستید به دادن رفرنس؛مثلا وقتی میگویید "بنا به اعتقاد مسیحیان وقتی آدم گناه کرد گناهش به تمام فرزندانش سرایت کرد" بدون فاصله یا در زیرنویس باید رفرنسی بدهید از کتاب مقدس مسیحیان که در آنجا این جمله ای که از زبان آنها گفته اید وجود داشته باشد . . .


اینطور مطمئنا دقیق تر است.
پاسخ:
ممنون 
سعی می کنم از این به بعد این کارو بکنم
در کل بسیار ممنون از نظرتون سعی می کنم از این به بعد به کار ببندم.
موفق باشید برادر مسیحی من
سلام چرا مطالب اشتباهی به مردم میدین آره اینکه اگر کسی گنه کار باشه به فرزندش سرایت کرد حقیقت نداره ؟ ای افعی زادگان !
آیا نمیدانید که پدر نیکو فرزند نیکو به بار خواهد اورد و پدر بد فرزند بد !
این بند جهت این است که اصل تربیت را به شما بیاموزد !
آیا چگونه میتوان بر باور هایی که غلط بودن آنها را خود میدانید پای بفشارید
...
پاسخ:
سلام
لطفاً ادب را رعایت کنید..
در مسیحیت آمده که همه ی انسان ها به دلیل گناه حضرت آدم آلوده شده اند...
همیشه اینطور نیست که پدر خوب پسر خوب تربیت کند و بلعکس بلکه گاهی ماجرای حضرت نوح و فرزندش هم می شود..
در ضمن مسئله ی تربیت خیلی فرق دارد با مسئله ی انتقال گناه از پدر به پسر...
واقعا" من خواب دیدم شما شبیه مار و افتاب پرست هستید و به من حمله کردید
شرارت در وجود شماست.این مربوط به دفعه قبل بود که به سایت شما اومدم
دیشب نیز خواب دیدم که شما و خیلی ادمهای دیگه می خواستید منو بکشید که من عیسی مسیح رو صدا زدم و عیسی مسیح منو نجات داد
شما ادم خطرناکی هستید
این سایت را حذف کنید و توبه کنید
عیسی مسیح فرمود:
وسوسه گناه همیشه وجود خواهد داشت اما وای به حال آنکس که دیگران را به سوی این وسوسه ها بکشاند.برای چنین شخصی بهتر است که سنگ بزرگ آسیابی به گردنش ببندند و او را به قعر دریا بیندازند تا اینکه باعث گمراه شدن یکی از پیروان بی تجربه و ساده دل خدا گردد زیرا مجازات خدا در حق او بسیار سنگین خواهد بود.
پاسخ:
اول سلام
دوماً از کجا که منشاء این خواب شما شیطان نبوده باشد؟؟
کوروش بسیار ممنون
حق با تو است علی
پسر خدا هرگز گنهکار نیست اون پسر مریم خداست نه پسر مریم
سلام. خدا انسان را شبیه خود آفرید و به او روح حیاط داد. اما بعد گناه روح خدا از او جدا شد. غیر از این است که همه دین ها خدا رو تبلیغ میکنن؟ اما تو که هر دینی داری به این توجه کردی که میتوانی خوی رو از بد تشخیص بدی.حتی اگر یه گناهکار محبتی کنه بهت یا حرفی قشنگ بزنه به دلت میشینه.پس ریاکار نبودن شرط اول خدا رو قبول داشتنه. پس احترام به هم واجبه. خدا محبت کامل است. لوقا 6.22.34 میگه: دشمن خود را محبت کنید.حتی کسی که نفرت دارد از شما نیکی کنید.هر کس نفرینتان کرد برای او برکت طلب کنید. با مردم همانگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.
پاسخ:
سلام
این جواب مطلب ما نبود
داوری نکنید تا بر شما داوری نشود.محکوم نکنید تا محکوم نشوید. آیا کور میتواند عصاکش کور دیگر شود؟ چرا پر کاهی را در چشم برادرت میبینی اما از چوبی که در چشم خود داری غافلی؟ای ریاکار نخست چوب را از چشم خود در آر آنگاه بهتر خواهی دید تا پر کاه را از چشم برادرت بیرون کنی
تورو خدا این چرت و پرتا چیه میگید من موندم که چیکار کنم میرسی به هرکی یه حرفی میزنه اخه یعنی چی عیسی مسیح گناه کاره یا نمیدونم گناه از پدر به پسر سرایت میشه تورو خدا خودتونم میفهمید چی میگید حضرت عیسی یه پیامبره که کسی نمیتونه در موردش بد قضاوت کنه ببینید شما قران دارید انجیل دارید تورات دارید برید بخونیدو تحقیق کنید ببینید تو کلام خدا اصلا سخنی از گناه کار بودن عیسی شده شما همین جوری با طرره فکری که دارید تو سایتتون چرت و پرت مینویسید
وای بر شما.وای بر شما که پیامبر الهی خدا و الول عظم را گناه کار می دانید وای بر شما .بر همه شما لعنت اگر که اینجوری باشد که شما می گویید نعوزبللاه حضرت محمد هم گناه کار بود واقعا که
دوست عزیز هیچ جای کتاب مقدس نوشته نشده خدا مریم رو از گناه پاک کرد.خداوند طبق وعده ای که به حوا داده بود از طریق زن به این دنیا آمد(و او در وعده های خود امین است)شما کتاب عهد عتیق رو مطالعه کنید متوجه میشید.حتی مکان ،زمان،و نحوه تولد عیسی ذکر شده.به کتاب اشعیا و دانیال و مزامیر رجوع کنید
درود بر ایران
در کدام قسمت دین اسلام نوشته می شود به مقدسات و اعتقادات دیگران حمله ور شد
چرا به ادیان الهی توهین میکنید
خجالت بکشید
عیسی مسیح در انجیل میگه من به خاطر کفاره گناهان شما مصصلوب شدم
عیسی مسیح در هنگام مصلوب شدن به خدا دعا میکرد خداوندا آنها نمیدانند دارند چه کار میکنند آنها را ببخش


ای بی ............... از خدا بترسید و راه رستگاری را در پیش بگیرید
۱۱ فروردين ۹۶ ، ۱۳:۱۳ خطاب به یک مسلمان
با سلام.آقای یک مسلمان که بعید میدانم مسلمان باشی مگر قرآن نگفته که عیسی را نکشتند بلکه امر به آنها مشتبه شد و خداوند عیسی را به آسمان برد و زنده است و همراه امام زمان ظهور خواهد فرمود.پس چرا الکی زر میزنی؟ درضمن چطور ممکن است پیامبر خدا خودش را فدای کثافتکاری افراد کثیف بکند مگر خداوند در قرآن نمیفرماید (ولا تزروا وازره وزره اخری ) یعنی هیچکس بار گناهان دیگران را درآخرت به دوش نخواهد کشید.چون گناه اعمال شخصی است در جزا و جرم شناسی بین الملل هم این اصل مورد پذیرش قرار گرفته است.آیا تحریف کنندگان هدفی غیر از تحریک و ترغیب مردم به گناه داشته اند؟ پس اگر نیکو کار و بد کار سرنوشت شان یکی باشد همه به طرف راحت طلبی و گناه می‌روند و کسی خود را محدود و محروم از لذت‌های دنیا نمی‌کند.پس جهنم برای چیست؟ پس هدف بعثت انبیاء که تربیت انسانها و باز داشتن از گناه است چه میشود؟ البته جعل کنندگان این اراجیف با فساد کنندگان تا قیامت شریک جرم هستند.
۱۱ فروردين ۹۶ ، ۱۳:۲۰ خطاب به یک مسلمان
درضمن این را هم بدان هرکس به واسطه‌ی حرفهای غلط تو و امثال تو به گناه بیفتد یا او شریک جرم خواهی شد الکی خود را مسلمان جا میزنی مگر شرط مسلمانی پایبندی به قرآن نیست؟ پس چرا مخالف آموزه های قرآن تبلیغ میکنی؟ پس چرا بر خلاف آیه ای که در بالا اشاره کردم حرف مفت میزنی؟
۱۱ فروردين ۹۶ ، ۱۳:۳۲ خطاب به یک مسلمان
خودت را مسلمان جا میزنی و به جای قرآن به انجیل تحریف شده توسط بیماران شخصیتی استناد میکنی؟ انجیلی که یک جا از زبان عیسی میگوید شراب نخورید جای دیگرهم میگوید عیسی شراب درست کرد که مردم بخورند!!!! شاید تحریف کنندگان یادشان رفته قبلا از زبان عیسی گفته‌اند شراب ننوشید!!!! یا عیسی به دختری یهودی که از او شفا می‌خواهد دل او را شکسته و سگ خطابش میکند کاری که نه از یک پیامبر بلکه از یک فرد معمولی هم بعید است.ببین تحریف کنندگان چقدر از یهودیت نفرت داشته اند که از زبان حضرت عیسی به اسم آن حضرت اراجیف بافته‌اند اگر انجیل را به دقت و با حوصله بخوانید متوجه اراجیف زیادی خواهید شد
سلام به همگی . اگه هدف واقعی رسیدن به خدا از طریق اعمال خوبه پس بهتره به هم احترام بذاریم با هر دینی. چند مورد خواستم بنویسم که دوستی به اسم خطاب به مسلمان نوشتند. ممنونم ازشون. واقعا اگه هدف پیامبرا هدایت انسانها بوده که گناه نکنن چه معنی داره که حضرت عیسی ع گناهای دیگرانو به دوش بکشه؟ اون وقت دیگران در گناه کردن راغب تر نمیشن؟ ایا خدا راهو برای گناه کردن دیگران فراهمتر می‌کنه؟ دوستان که مطلب میذارن مرجع دقیق بگن خیلی بهتره. ممنون میشم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی