گفتگوی دینی با مسیحیان

پس بندگان من را مژده بده،آن هایی که تمام سخنان را می شنوند و بهترین آن ها را بر می گزینند. قرآن کریم

گفتگوی دینی با مسیحیان

پس بندگان من را مژده بده،آن هایی که تمام سخنان را می شنوند و بهترین آن ها را بر می گزینند. قرآن کریم

گفتگوی دینی با مسیحیان

بسم الله الرحمن الرحیم
این بلاگ جهت گفتگوی آرام بین مسیحیت و اسلام و ایجاد یک فضای گفتگوی دینی بین ادیان مختلف ایجاد گردیده است.
نظرات بازدیدکنندگان پس از تایید به نمایش گذاشته می شوند.
لازم به ذکر است نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز به ادیان مختلف باشند تاییدنخواهند شد.
توجه:هدف این گفتگوها به هیچ وجه ایجاد اختلاف و نزاع نیست زیرا که ما باور داریم ادیان ابراهیمی (یهودیت،مسیحیت واسلام) همه یک سرچشمه ی واحد دارند و پیروان این ادیان نیز با هم برادرند.

قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى کَلَمَةٍ سَوَاء بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللّهَ وَلاَ نُشْرِکَ بِهِ شَیْئًا وَلاَ یَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضاً أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُولُواْ اشْهَدُواْ بِأَنَّا مُسْلِمُونَ

بگو: اى اهل کتاب بیایید به سوى سخنى که میان ما و شما یکسان است: این که جز خداى یکتا را نپرستیم و چیزى را با او شریک نسازیم و برخى از ما برخى را به جاى خداى یکتا به خدایى نگیرد. پس اگر پشت کنند و برگردند بگویید: گواه باشید که ما مسلمانیم- تسلیم خداییم-.

پربیننده ترین مطالب
آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

حقوق زن در انجیل

پنجشنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۰۰ ب.ظ

یکی از طعنهایی که مبشرین مسیحی بر قران وارد میکنند بحث زن در قرآن است و با تفاسیر اشتباه از برخی از آیات قران در صدد تاثیر گذاری بر مخاطبین بر می ایند گرچه شبهاتی که مطرح می­کنند جواب­های مستدل و منطقی دارد و ما درصدد پاسخ گویی به آن نیستیم اما حقوق زن در کتاب مقدس ناموجه است و زن در کتاب مقدس از حقوق کافی برخوردار نیست و جالب اینجاست همین اشکالی که بر کتاب مقدس وارد است را بر قرآن وارد می­کنند ضرب المثل معروفی وجود دارد که هر کس خانه امن، شیشه­ای است، نباید به دیگران سنگ اندازی کند. برای بررسی این موضوع به بررسی اجمالی ای از حقوق زن در کتاب مقدس میپردازیم 

برتری بی چون و چرای مرد بر زن

« اما می خواهم شما بدانید که سر هر مرد مسیح است وسر زن مرد» (رساله ی پولس رسول به قرنتیان 11 : 3 )
مرد جلال خداست و زن جلال مرد !
« زیرا که مرد را نباید سر خود را بپوشد چونکه او صورت و جلال خداست اما زن جلال مرد است !» (رساله ی پولس به قرنتیان 11 : 7)
برتری مردان بر زنان ، همچون برتری مسیح بر کلیسا
« شوهر سر زن است چنانکه مسیح نیز سر کلیسا» (افسسیان 5 :۲۳)
زن باید مطیع مرد باشد همانگونه که ما مطیع خدا هستیم !
«ای زنانشوهران خود را اطاعت کنید چنانکه خداوند را » !!! (افسسیان 5 : 22)
« همچنانکه کلیسا مطیع مسیحاست همچنین زنان نیز شوهران خود را در هر امری باشند» (افسسیان 5 : 24 )
زن یکبار فریب خوردپس دیگر ساکت باشد و تعلیم ندهد :
« و زن را اجازت نمی دهم که تعلیم دهد......بلکه در سکوت بماند زیرا که آدم اول ساخته شد و بعد حو‌ّا و آدم فریب نخورد بلکه زن فریب خورد »

نتیجه اینکه به دو دلیل زن حق تعلیم ندارد : 1 - دوم ساخته شد 2او بود که فریب خورد
حکومت مرد بر زن ، مجازاتی خدایی برای زنان

وقتی در ابتدای پیدایش انسان آدم و حوا گنا کردند خداوند برای هر یک جریمه ای مقرر کرد
« و به زن گفت: درد و حمل تو را بسیار افزون گردانم با درد ، فرزندان خواهی زایید و اشتیاق تو به شوهرت خواهد بود واو بر تو حکمرانی خواهد کرد » (سفر پیدایش باب 3)
زنان برای مردان آفریده شدند !
« و نیز مرد بجهت زن آفریده نشد بلکه زن برای مرد » (قرنتیان 11 : 9)
رستگاری زن در گروی زاییدن !
« آدم فریب نخورد بلکه زن فریب خورده اما بهزاییدن رستگار خواهد شد«
فروختن دختر به عنوان کنیز !

یکی از احکام که در عهد عتیق ذکر شده احکام فروختن دختر به عنوان کنیز است و برای آن قوانینی وضع نموده اند و مسیحیان این احکام را از جانب خداوند میدانند

« اگر شخصی دختر خود را به کنیزی بفروشد باید در سال هفتم آزاد کند ... » (سفر خروج ۲۱ : ۷)
زنان ؛ ناپاک !
مطابق کتاب مقدس زن پس از دو بار طلاق ناپاک می شود ! ! ! (تثنیه 24 : 4)

زنی که حیض می بیند ؛ تا هفت روز ناپاک است و اگر کسی هم به او دست بزند ناپاک می شود !
« و اگر زنی جریان دارد! و جریانی که در بدنش است خون باشد هفت روز در حیض خود بماند و هر که او را لمس کند تا شب نجس باشد ! و بر هر چیزی که در حیض خود بخوابد نجس باشد و بر هر چیزی بر آن بنشیند نجس باشد و هر که بستر او را لمس کند رخت خود را بشوید و با آب غسل کند و تا شب نجس باشد. و هر که چیزی را که او بر آن نشسته بود لمس کند رخت خود را بشوید و با آب غسل کند و تا شب نجس باشد. و اگر آن بر بستر باشد یا بر هر چیزی که او بر آن نشسته بود چون آن چیز را لمس کند تا شب نجس باشد. و اگر مردی با او هم بستر شود و زن حایض باشد، مرد تا هفت روز نجس خواهد بود و هر بستری که بر آن بخوابد نجس خواهد بود » (سفر لاویان، باب 15، شماره 19 تا آخر)

نکته ای که برای من عجیب است اینکه آیا براستی زنان در هر ماه یک هفته را باید نجس باشند و هیچ کس هم به ایشان دست نزند ، بستری که بر آن می خوابد و هر جایی که بر آن می نشیند نجس می­شود !!! آیا این همان کرامت زن است ؟!

نظرات  (۶)

Conversation started August 25
سعید جلیلی
8/25, 8:17pm
سعید جلیلی
سلام توصیه می کنم شما وبلاگ زیر رو ببینید در مورد تناقضات انجیل در مورد شبهات وارد شده به اسلام در مورد تحریفات انجیل در مورد بشارت حضرت محمد در کتب عهد عتیق و عهد جدید
KHODAYEMASIH.BLOG.IR
Today
کلیسای عیسی دیتسن باخ
12:53pm
کلیسای عیسی دیتسن باخ
سلام بر شما گرامی
کلیسای عیسی دیتسن باخ
12:57pm
کلیسای عیسی دیتسن باخ

سوالی که ذهن بسیاری ازمسلمانان را به چالش عمیقی می کشاند.چون نزدیک به 1400 سال است که رهبران مسلمانان جهان این اتهام را به مسیحیان نسبت می دهند که کیشیشان مسیحی انجیل وتورات را تحریف کرده اند.
یک سوالیاز شما گرامی بپرسیم. به نظر شما انجیل قبل از ظهور اسلام و قرآن تحریف شده است یا بعد از آن؟
(جواب شما به این سوال چیست؟ قبل ازادامه قرائت این مقاله لطفا به این سوال در قلب خود پاسخ دهید.)
++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++
بسیاری از مسلمانان به این سوال اینگونه پاسخ داده اند. خوب مسلماُ قبل از ظهور اسلام.
وقتی که این جواب را می شنوم می گویم بسیار خوب حرف شما را می پذیریم ولی آیا می توانید بگویید که اگر انجیل قبل ازظهوراسلام و قرآن تحریف شده چرا خود قرآن در سوره ال عمران آیات 48 و65 ، سوره المائده آیات 46 ، 47 ، 66 ، 68 و 110 ،سوره الاعراف آیه 157 ، سوره التوبه آیه 111 ، سوره الفتح آیه 29 ، سوره الحدید آیه 27 وبسیاری از آیات دیگر بر حقانیت انجیل و تورات صحه می گذارد وبه همه مومنین خدا توصیه می کند که احکام تورات و انجیل را انجام دهند و الهامی بودن و صحت آنها را تاکید و تایید می کند.
آیا خود قرآن به ما می گوید که به تورات و انجیل تحریف شده ایمان آورده و احکام آن را انجام دهیم؟
در این مرحله و با کمی فکر کردن ، بسیاری پاسخ خود را عوض کرده چنین می گویند. خیر انجیل و تورات بعد از اسلام تحریف شده است. ولی این پاسخ هم منطقی نمی باشد.زیرا بعد ازاسلام حدودا 600 سال از ظهور مسیحیت گذشته بود ومسیحیت در سه قاره مهم جهان یعنی آسیا ، اروپا و آفریقا گسترش یافته بود. بزرگترین امپراتوری آن زمان یعنی روم و بسیاری از کشورهای جهان مسیحی شده بودند. آیا منطقی وقابل قبول است که تمام مسیحیان و تمام کشیشان و رهبران مسیحی متحداُ وبا یک برنامه ریزی ملحدانه تصمیم گرفته با شند که به ضد خدا طغیان کرده وتمام اناجیلی که در جهان وجود داشت را جمع آوری کرده وهمه آنها را تحریف کنند؟ باید بدانیم که در آن زمان ده ها هزار نسخه دست نویس ازانجیل به اکثر زبان های مهم دنیا ترجمه شده بود.(در حال حاضرتعداد 5366 انجیل دست نویس از قرون اولیه مسیحی در موزه های معتبر دنیا موجود می باشد که همگی آنها با یکدیگر تطابق کامل داشته و هیچ نشانه ای از تحریف ، حتی قسمت های جزیی آن مشاهده نمی گردد. این مطالب را تمامی دانشگاه های معتبر دنیا ازنظر عملی و تاریخی تایید می کنند.)
آیا در بین تمام مسیحیان وکشیشان آن زمان یک فرد با ایمان و مخلص پیدا نمی شد که کلام خدا را برده و آن را از دست قاصبان کلام خدا پنهان کند؟ آیا تمامی دنیای مسیحیت به ضد خدا طغیان کردند؟ تاریخ هیچ گزارشی در این زمینه نمی دهد. چنین اتفاقی هرگز رخ نداده است .
حتی اگر عده ای از مسیحیان نیز کلام خدا را تحریف کرده وآن را عوض می کردند امروز باید حد اقل دو نوع انجیل وجود می داشت. یکی نسخه تحریف شده ویکی نسخه تحریف نشده آن. ولی امروز فقط یک نوع انجیل درمیان تمامی مسیحیان جهان شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد که آن را اصطلاحاُ عهد جدید می نامند.
درضمن مگر در زمانی که مسیحیان کلام خدا را متحداُ تحریف کردند . خدا در خواب بود؟ آیا خدا نمی توانست از کلام خود محافظت کند؟ به نظر من خدایی که نتواند از کلام خود محافظت کرده و آن را از تحریف شدن حفظ کند اصلاُ خدا نیست و لایق پرستش نمی باشد.
لیکن ما می دانیم که خدای ما خدایی است که تمام جهان را با اراده پر قدرت خود خلق نمود. کلام خدا می گوید : خدا گفت جهان خلق شد.(پیدایش باب 1) اگردولت های انسانی امروز می توانند قانون اساسی کشور خود را حفظ وحراست کنند تا هیچ کس نتواند آن را تحریف کند. آیا خدا نمی تواند کلام خود را ازتحریف حفظ کند؟ درصورتی که هر روز شاهد معجزاتی از طرف خدا هستیم و می بینیم که خدا قادر مطلق و حضوردارد.و نتیجه این است که هرگز تحریفی از کلام خدا نبوده . آیا امروز کسی می تواند برای خود در کشور عزیزمان ایران یک قانون اساسی از خود تدوین کرده وآن را چاپ ومنتشر کند؟ مسلماُ خیر.
اگرکسی بگوید که انجیل تحریف شده باید بتواند به این سوالات پاسخ گفته و برای پاسخ های خود سند و مدرک تاریخی ارائه دهد:
1 – انجیل در چه تاریخی تحریف شده است؟
2 – انجیل توسط چه کسانی تحریف شده است؟ (لطفا از گفتن پاسخ های کلی صرف نظر کرده و مشخصاُ نام افرادی که انجیل را تحریف کرده اند بنویسید و مثلاُ نگویید که کشیشان این کار را کردند.)
3 – نسخه اصلی انجیل کجاست؟ (انجیل ارائه شده باید با تمامی قسمت های دیگر کتاب مقدس همخوانی داشته وبه طور دقیق تمامی پیش گویی هایی که بیش از 300 مورد می باشند و درعهد عتیق درمورد نجات دهنده شده است را به انجام رساند وگرنه فاقد اعتبار می باشد.
4 – هدف اصلی تحریف کنندگان انجیل چه بوده است؟
جالب است بدانید که تا به حال هیچ کس نتوانسته به این سوالات پاسخ دهد. عزیزان بسیار مهم است که ما وقتی به موضوعی ایمان می آوریم در مورد آن تحقیق کامل داشته باشیم و اگر نه بدون دلیل و مدرک صحبت نکنیم. کلام خدا می گوید: قوم من از عدم معرفت (عدم آگاهی ازامور کلام خدا و امور روحانی ) هلاک شده اند.(هوشع 6:4) فرزندان عزیز هیچ وقت در مورد چیزی که اطلاع دقیق درمورد آن ندارند نظر ندهند. وقتی از تمامی کسانی که ادعا می کنند انجیل تحریف شده است می پرسیم که آیا تا به حال انجیل را خوانده اید؟ 99 % آنها می گویند ، خیر . پس چگونه در مورد چیزی که حتی یک بار هم آن را نخوانده اید نظر می دهید؟
مسلمانان همیشه این ادعا را می کنند که ایمان ما بر مبنای دلیل و مدرک می باشد و هیچ چیز را بدون دلیل نمی پذیریم. پس چگونه بعضی ها بدون اینکه انجیل را بخوانند به این نتیجه گیری می رسند که انجیل تحریف شده است؟
به همه شما توصیه می کنم که یک انجیل تهیه کرده واز صمیم قلب دعا کنید و به خدا بگویید: ای خداوند از تو خواهش می کنم که حقیقت امر را در مورد کلامت به من نشان داده و مرا راهنمایی کن. مسلما اگر با چنین روحیه ای انجیل را بخوانید. خدای محبت را در انجیل خواهید یافت و زندگی شما کاملاُ دگرگون خواهد شد .
عصاره انجیل خود عیسی مسیح است.عیسی مسیح می گوید: من راه حقیقت و حیات هستم . هیچ کس جز به وسیله من نزد پدر نمی آید.(یوحنا 6:14) او می گوید: نزد من آیید ای زحمت کشان و گران باران و من شما را آرامی خواهم بخشید.(متی 28:11) زمانی که مسیح بر روی صلیب مصلوب می شد آغوش خود را برای تمام کسانی که نزد او بیایند باز کرد. نزد او هیچ تبعضی بین زن و مرد ، کوچک و بزرگ ،ایرانی و چینی ، آلمانی و عرب وجود ندارد. او می گوید: اینک بر در ایستاده می کوبم؛ اگرکسی آواز مرا بشنود و در را باز کند به نزد او خواهم آمد وبا وی شام خواهم خورد و او نیز با من (مکاشفه 20:3) امروز مسیح در قلب شما را می کوبد . اگر آن را باز کنی او می تواند وارد قلب شما شده، با شما یک مشارکت و دوستی صمیمی بر قرار کرده، گناهانت را آمرزیده و به تو حیات جاودانی و آرامش ابدی را عطا کند. باشد که چنین شود و همه تشنگان شناخت خدا مسیح را پذیرفته و نجات ابدی را در او کسب کنند.
پاسخ:
سلام
مدت زیادی هست به اینترنت دسترسی ندارم
اما قول میدم در اسرع وقت یک پست در مورد این مطالبی که نوشتید بذاریم.
موفق باشید و در پناه خداوند
این جواب چه ربطی به حرف های بالا داشت
اصن جای حضرت مسیح روی سر ماست
ولی لطفا جواب متن بالا رو بدید
شما که ادعا میکنید حقوق زن حقوق زن
سلام
یک سوال دارم از برادر استر
کتاب مقدس انجیل جرا مانند قران یک کتاب نیست چند کتاب با موضوعات مختلف
دوم اینکه چرا انجیل مقدس به زبان اولیه که افریده شده در دسرس نیست
با تشکر از جوابتون .
چرا انجیل چندتا کتابه و یک کتاب نیست؟؟؟
کتاب خداروتحریف نمیکنن...ولی تفسیرای کتاب انجیل رو هم مثل خود کتاب مقدس میدونن و بهش عمل میکنن حتی اگه این تفسیرا غلط باشه... حتی اگه چندمدل تفسیر متفاوت باشه...
انجیل قبل از اسلام تحریف شده.....زمانیکه امپراطوری روم مسیحی شد و بعضی قسمتهای انجلل رو عوض کردن ن همشو... ی جمله هایی تو انجیل هست ک بقول دکتر شریعتی کسی ک ی کتاب اسمانی رو تحریف میکنه در حدی نیست ک چنین سخنانی از طرف اون باشه....دیگه سولت چی بود....اهان...منظور قران اصل انجیل و توراته ن کتاب تحریف شده....همینکه میدونی قران انجیل و تورات رو تایید کرده تو رو ب این فکر نمیندازه ک قران کتابی نیست ک راحت بشه از کنارش گذشت
۱۱ آبان ۹۶ ، ۰۷:۱۷ ســـــــــیاوش
ادیان همه زاییده یه تفکر مزخرف هستند انسان احتیاج به هیچ جزوه یا کتابی نداره برای پیدا کردن مسیرش ..این همه جنگ و کشتو کشتار رو همین معتقدان به ادیان رقم زدند هیتلر یک کاتولیک دو اتیشه بود امثال قذافی ها صدام ها استالین ها خمینی ها اینها هیچ کدوم اعتقاد به ازاد بودن انسان ها از هر قید و بند نبودند بقول برتراند راسل : اگر همه جهان شادمان باشند من تضمین میکنم که دیگر دینی وجود نداشته باشد... !

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی