گفتگوی دینی با مسیحیان

پس بندگان من را مژده بده،آن هایی که تمام سخنان را می شنوند و بهترین آن ها را بر می گزینند. قرآن کریم

گفتگوی دینی با مسیحیان

پس بندگان من را مژده بده،آن هایی که تمام سخنان را می شنوند و بهترین آن ها را بر می گزینند. قرآن کریم

گفتگوی دینی با مسیحیان

بسم الله الرحمن الرحیم
این بلاگ جهت گفتگوی آرام بین مسیحیت و اسلام و ایجاد یک فضای گفتگوی دینی بین ادیان مختلف ایجاد گردیده است.
نظرات بازدیدکنندگان پس از تایید به نمایش گذاشته می شوند.
لازم به ذکر است نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز به ادیان مختلف باشند تاییدنخواهند شد.
توجه:هدف این گفتگوها به هیچ وجه ایجاد اختلاف و نزاع نیست زیرا که ما باور داریم ادیان ابراهیمی (یهودیت،مسیحیت واسلام) همه یک سرچشمه ی واحد دارند و پیروان این ادیان نیز با هم برادرند.

قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى کَلَمَةٍ سَوَاء بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ أَلاَّ نَعْبُدَ إِلاَّ اللّهَ وَلاَ نُشْرِکَ بِهِ شَیْئًا وَلاَ یَتَّخِذَ بَعْضُنَا بَعْضاً أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُولُواْ اشْهَدُواْ بِأَنَّا مُسْلِمُونَ

بگو: اى اهل کتاب بیایید به سوى سخنى که میان ما و شما یکسان است: این که جز خداى یکتا را نپرستیم و چیزى را با او شریک نسازیم و برخى از ما برخى را به جاى خداى یکتا به خدایى نگیرد. پس اگر پشت کنند و برگردند بگویید: گواه باشید که ما مسلمانیم- تسلیم خداییم-.

پربیننده ترین مطالب
آخرین نظرات
  • ۳ شهریور ۹۷، ۱۶:۳۹ - ابوالفضل خوب بود
پیوندهای روزانه

حکم سنگسار در مسیحیت

چهارشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۲، ۰۹:۵۲ ب.ظ

مسیحیان به حکم سنگسار اسلامی خرده می گیرند و آن را توحش می نامند. اما خود غافلند از اینکه در کتاب مقدسشان حکم سنگسار به بی رحمی تمام وجود دارد

حکم سنگسار در مسیحیت


حکم سنگسار در کتاب مقدس مسیحیان و یهودیان:

اگر مردی پسر لجوج و سرکش داشته باشد که با وجود تنبیهات مکرر والدین از ایشان اطاعت نکند باید پدر و مادرش او را نزد ریش سفیدان شهر ببرند و بگویند:

این پسر ما لجوج و سرکش است حرف ما را گوش نمی کند و به ولخرجی و میگساری می پردازد" آنگاه اهالی شهر او را سنگسار کنند تا بمیرد به این طریق شرارت را از میان خود دور خواهید کرد و همه جوانان اسرائیل این واقعه را شنیده خواهند ترسید . 

[تثنیه 18:21-21 ]

 اگر در هنگامه ازدواج بکارت دختر به هر دلیلی از بین رفته باشد دختر سنگسار میشود :

 »لیکن اگر این سخن راست باشد و علامت بکارت آن دختر پیدا نشود آنگاه دختر را نزد در خانة پدرش بیرون آورند و اهل شهرش او را با سنگ سنگسار نمایند تا بمیرد« ( تثنیه 22:20ـ21)

 مسیحیان در پاسخ می گویند این احکام مربوط به عهد عتیق است و پس از تجسم خداوند در قالب عیسی مسیح مسخ شده، 

مسیحیان معتقدند که عیسی مسیح همان خدای یهوه یهودیان است

 

پس طبق این سخنان غیر عقلانی  پناه بر خدا نتیجه این می شود که خدای مسیحیان در ابتدا وحشی بوده و سپس اهلی شده(قصد ما توهین نیست اما چیزی که از این سخنان بر می آید همین است)


اما در مورد سنگسار در اسلام به این لینک مراجعه کنید.

نظرات  (۴)

۰۹ دی ۹۴ ، ۱۱:۰۳ isa masih naseri
bot parstid shoma mosalmuna khodaro vel kardin chasbidin be 14ta arab ke nemiduni ki budan!!ye mahdi ham dashtin alan malum nist kojast sab konid shayad biaaad!!
gasde ma tohin nistaa in chizie ke az islam mishe bardasht kard!!
سلام

baradar bozorgavar isa masih naseri
bardasht shoma az islam motabgh vaghe nest.agar bekhahed ba ham bahs mekonem
۰۷ بهمن ۹۵ ، ۱۵:۱۴ شاگرد عیسی مسیح
بله دقیقاً این احکام مربوط به "عهد عتیق" می باشد و مربوط به آیین یهودیت. ما در مسیحیت "عهد جدید" چنین چیزی نداریم. لطفاً بدانید چه چیزی را نشر می دهید. در خصوص توهینتان هم باید عرض شود، از خداوند برایتان فهم و شعور روحانی طلب می کنیم و در دعا هستیم که روح شیطان که شما و اکثر مردم سرزمینمان ایران را مسخ کرده از شما و آنان نیز خارج شود.

مخالفان مسیحیت، عیسى مسیح را همانند پیامبران عهد عتیق مى پندارند و با استناد بر برخى از آیات عهد جدید، درصدد تخریب ایشان مى باشند. متأسفانه این اشخاص اطلاع و دانش و درک مسیحی ندارند و به خاطر عدم شناخت و درک کافی این چنین قلم بر کاغذ می برند و یک آیه از انجیل در میاورند و با فکر و تعصب خشک به تعبیر آن، البته آن تعبیری که مطلوبشان است، مبادرت می نمایند. در هر صورت امیدواریم خداوند ما عیسی مسیح به آنان فهم روحانی عطا کند تا ببینند و متوجه شوند.

در اینجا به بررسى قسمتى از انجیل متى مى پردازیم که مخالفان بر اساس آن، به نقد و نکوهش عیسى مسیح مى پردازند.

در انجیل متى باب ٥ آیه ١٧:
مکتوب است که گمان مبرید که آمده ام تا تورات موسى و نوشته هاى سایر انبیاء را منسوخ کنم. من آمده ام تا آنها را تکمیل نمایم و به انجام رسانم.

مخالفان با تعبیر و تفسیر خود از این آیه، همیشه بیان کردند، عیسى مسیح هم دنباله روى عهد عتیق بوده، اما هیچگاه به آیات بعد، توجهى نداشته اند. آیات بعدى را مورد بررسى قرار مى دهیم تا پاسخى به این اتهامات داده باشیم.
باب ٥ از انجیل متى داراى ٤٨ آیه مى باشد. در آیه ١٨، مکتوب است؛ به شما مى گویم که
«از میان احکام تورات، هر آنچه که باید عملى شود، یقیناً همه، یک به یک عملى خواهند شد!» پس قطعاً تعدادى از قوانین نیز عملى نخواهند شد. در آیات بعدى توضیح داده شده، آیه ٢١، گفته شده است که هر کس مرتکب قتل شود، محکوم به مرگ مى باشد. ٢٢، اما من مى گویم که حتى اگر نسبت به برادر خود خشمگین شوى و بر او فریاد بزنى، باید تو را محاکمه کرد... . آیه ٢٧، گفته شده است که زنا مکن. ٢٨، ولى من مى گویم که اگر حتى با نظر شهوت آلود به زنى نگاه کنى، همان لحظه در دل خود با او زنا کرده اى... . آیه ٣١، گفته شده است اگر کسى مى خواهد از دست زنش خلاص شود، کافى است طلاقنامه اى بنویسد و به او بدهد. ٣٢، اما من مى گویم هر که زن خود را بدون اینکه خیانتى از او دیده باشد، طلاق دهد و آن زن دوباره شوهر کند، آن مرد مقصر است زیرا باعث شده زنش زنا کند. آیه ٣٣، باز گفته شده که قسم دروغ نخور و هرگاه بنام خدا قسم یاد مى کنى، آن را وفا کن. ٣٤، اما من مى گویم هیچگاه قسم نخور،... ٣٧، فقط بگو بلى یا نه، همین کافى است. آیه ٣٨، گفته شده، چشم در مقابل چشم و دندان در مقابل دندان، ٣٩، اما من مى گویم، اگر به گونه راست تو سیلى زدند، گونه دیگرت را نیز پیش ببر تا به آن نیز سیلى بزنند... . آیه ٤٤، من مى گویم که دشمنان خود را دوست بدارید و هر که شما را لعنت کند، براى او دعاى برکت کنید، به آنانى که از شما نفرت دارند، نیکى کنید و براى آنانى که به شما ناسزا مى گویند و شما را آزار مى دهند، دعاى خیر نمایید.

پولس رسول در غلاطیان ۵:‏۱ می‌گوید: «مسیح ما را آزاد کرد تا آزاد باشیم. پس استوار بایستید و بار دیگر خود را گرفتار یوغ بندگی مسازید.»
ما از شریعت موسی آزاد شده‌ایم و دیگر مکلف به انجام همه قوانین آن نیستیم.
خدا عهد تازه‌ای با ما بسته است که طی آن روح خود را در ما گذاشته تا به ما در انجام اراده خدا کمک کند.
ما زیر شریعت مسیح هستیم و همه ارزشهای اخلاقی را که در شخصیت او متبلور بوده و در تعالیم او و رسولانش در اختیار ما گذاشته است انجام می‌دهیم.


نظر عیسی مسیح در مورد سنگسار:
برگرفته از انجیل یوحنا باب 8 آیات 1-11:

محاکمۀ زن بدکاره
1عیسی به کوه «زیتون» بازگشت. 2ولی روز بعد، صبح زود، باز به خانۀ خدا رفت. مردم نیز دور او جمع شدند. عیسی نشست و مشغول تعلیم ایشان شد. 3در همین وقت، سران قوم و فریسیان زنی را که در حال زنا گرفته بودند، کشان‌کشان به مقابل جمعیت آوردند 4و به عیسی گفتند: «استاد، ما این زن را به هنگام عمل زنا گرفته‌ایم. 5او مطابق قانون موسی باید کشته شود. ولی نظر شما چیست؟»
6آنان می‌خواستند عیسی چیزی بگوید تا او را به دام بیندازند و محکوم کنند. ولی عیسی سر را پایین انداخت و با انگشت بر روی زمین چیزهایی می‌نوشت. 7سران قوم با اصرار می‌خواستند که او جواب دهد. پس عیسی سر خود را بلند کرد و به ایشان فرمود:
«اگر می‌خواهید او را سنگسار کنید، باید سنگ اول را کسی به او بزند که خود تابحال گناهی نکرده است.»
8سپس، دوباره سر را پایین انداخت و به نوشتن بر روی زمین ادامه داد. 9سران قوم، از پیر گرفته تا جوان، یک‌یک بیرون رفتند تا اینکه درمقابل جمعیت فقط عیسی ماند و آن زن. 10آنگاه عیسی بار دیگر سر را بلند کرد و به زن گفت: «آنانی که تو را گرفته بودند کجا رفتند؟ حتی یک نفر هم نماند که تو را محکوم کند؟» 11زن گفت: «نه آقا!» عیسی فرمود: «من نیز تو را محکوم نمی‌کنم. برو و دیگر گناه نکن.»

بله، به راستی که عیسی مسیح، خداوند صلح، دوستی و محبت است.
فیض، برکت و آرامش خداوند با تک تک شما عزیزان و ایماندارن. 🙏🏼💞

۲۵ شهریور ۹۶ ، ۱۲:۱۰ ماه بیگم مسیحی 12 ساله
خدا وحشی نبوده بلکه اون احکام برای مجازات گناه اولیه و این خشونت بدلیل این بوده که خدا به وسیله یک قوم مردم را هدایت می کرده همونطور که میدانید یهودیت یک امر قومیه و کسی نمتونه یهودی بشه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی